KURTARMA TRİPOTLARI - Starline - Starline YK-T-21 Alüminyum Tripod
Yeni

Starline YK-T-21 Alüminyum Tripod

Yorumlar

Kullanım Alanları
 
TRİPOD, kişisel bir güvenlik cihazıdır, tek bir kullanıcıya atanmalıdır (bir kerede sadece bir kişi tarafından kullanılabilir) Ancak yüksekten kurtarma operasyonlarında üçüncü bir şahsın bulunması gerekir.
Kullanıcının güvenliği, ekipmanın etkin olup olmadığına ve bu elkitabındaki talimatlara ne kadar uyulduğuna bağlıdır. Ürünün etiketinin okunabilirliği periyodik olarak kontrol edilmelidir.
 
Özellikler
 
TRİPOD, geçici ve taşınabilir bir ankraj noktasıdır ve depolar, silolar, kanalizasyonlar, kuyular vb, ... kapalı alanlara erişim yapılırken kullanılması amaçlanmıştır.
Maks. 200kg ağırlığı kaldırmak için EN795 sınıf B standardı ile 98/37CEE makine emniyeti yönetmeliğine uygundur. Parçaların hiçbiri (kilitleme pimleri, destek kayışı, platin, pim aksı,...) kaybedilmemelidir.
Tripod 3 ankraja sahiptir:
1. Ankraj moktası: EN363 düşme önleme sistemini takmak için tripod kafasının altında bulunan iki alüminyum halka
ankor (otomatik geri sarımlı düşme önleyici, esnek elastik hat üzerinde düşme önleyici,...) veya halat üzerine asılan çalışma cihazları
2. Ankraj noktası: Kurtarma cihazının kurulumu için (EN1496 Sınıf A (kollu kurtarma makarası tipi (Kollu kurtarma makarasının tripod üzerine kurulumu için kullanım talimatlarına bakın) veya Sınıf B) bir alüminyum boruya takılmış hazır halde bulunan bir kol desteğine sahip bir levhadan oluşur. (bkz. Şekil 1 / Sy:3) Tüm durumlarda kablo ile emniyet kemerinin bağlantı noktası bir konektör üzerinden olmalıdır (EN362)
 

Genel Özellikler

Ayarlanabilir Yükseklik 1.15mt - 2.15mt.
Ağırlık 13kg.
Maks. Yük Kapasitesi 200kg.
Paket Miktarı 1 Adet
Taban Çapı 1.5mt.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.