KEVLAR ELDİVEN - Starline - Örme Kevlar Isıya Dayanıklı Eldiven No:10
Yeni

Örme Kevlar Isıya Dayanıklı Eldiven No:10

Yorumlar

Örme Kevlar Isıya Dayanıklı Eldiven Özellikleri 
 

Bu ürün, karşılanan standartlara uygun olarak orta dereceli tehlikelere karşı koruma sağlayan ve kullanıcıyı koruması amacıyla üretilmiş bir üründür. Aynı zamanda, sonuçları geri dönüşü olmayan vücut yaralanmalarına neden olmayacak minimal risk faktörlerine karşı da koruma sağlar. Bunlar, kirlenmelerle mekanik cilt yaralanmalarıyla, sıyrıklarla, zararlı etkilere sahip olmayan temizlik maddeleriyle, zayıf darbeler veya titreşimlerle ilgiilidir. Bu eldiven yanmaya ve temas ısısına karşı dirençlidir. Kuru cam işleri, seramik, inşaat, mermer ve ağaç sanayilerinde mekanik, yanma,temas ısısına, ve konvektif ısıya ve erimiş metallerin küçük çaplı sıçramalarına karşı koruma sağlar. Koruma seviyesi peroformans sonuçlarında belirtilmiştir.

Kesilmelere sebebiyet verebilecek kuru ortamdaki işlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca yüksek yırtılma direnci vardır. Eldivenin tamamı kevlar iplikten olup keskin nesnelerle çalışılırken rahatlık sağlar. Ayrıca yanmaya karşı dirençlidir.
 
Avuç İçi: 7-G pamuk astar
Kaplama Malzemesi: Yok
Bileklik Modeli: Örgü bileklikli
Renk: Sarı

Örme Kevlar Isıya Dayanıklı Eldiven Standartları 


Bu eldivenler elleri PPE direktifi 89/686/ EEC'de tanımlanan ana mekanik tehlikelere karşı korumak amacıyla tasarlanmıştır.Bu ürün EN420( Koruyucu eldivenler için genel gereklilikler ve muayene yöntemleri ), EN388 ( Mekanik risklere karşı koruyucu) ve EN407 (Isıl risklere karşı koruyucu) ve EN12477 ( Kaynakçılar için koruyucu eldivenler) testlerinden geçmiştir.

En 388 mekanik risklere karşı koruma standardı dikkate alındığında bu sembol ile gösterilen ve sembolün altında tanımlanan ABCD harfleri ile gösterilen koruma fonksiyonları anlatılır. Burada bahsedilen;

A. Sürtünme Direnci = 3
B. Kesilme Direnci    = 5
C. Yırtılma Direnci    = 4
D. Delinme Direnci   = x

EN407 Isıl Risklere Karşı Koruyucu 


A.  Tutuşmaya karşı diren = 4
B.  Temas ısısı direnci =  3
C.  Konvektif ısı direnci = x
D.  Radyant ısı direnci =  x
E.  Erimiş metalden gelen küçük sıçramalara karşı direnç  =   x
F.  Erimiş metalden gelen büyük sıçramalara karşı direnç  =   x
 
 

Örme Kevlar Isıya Dayanıklı Eldiven Kullanım Alanları 

Bir çok endüstride yüksek ısı ortamlarında mekanik işlerde kullanmak için uygundur. Bir çok montaj işleminde, ambalajlama proseslerinde, demir-çelik, taşıma ve kaldırma işlerinde yükse ısı riski taşıyan uygulamalarda kullanım için uygundur.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.